Lafci.Net Sohbet Odaları Sizlerle kaliteli hizmet verebilmek için en iyi şekilde çalışmaktadır. Lafcı Sohbet Odaları en iyi güvenilir chat ortamını sağlamak için deneyimli kadromuzla sadece www.lafci.net ‘de !

Sohbet, canlı veya gerçek zamanlı olarak metin tabanlı bir iletişimdir. Örneğin, sohbetteki biriyle konuşurken, yazılan herhangi bir metin hemen diğer katılımcılar tarafından alınır. Buna karşılık, e-posta gibi diğer metin tabanlı iletişimler gerçek zamanlı olmayan yazışma modlarıdır.

IRC gibi diğer ağlardan sohbet eden birkaç milyon kullanıcı var. IRC sohbetine iyi bir örnek Computer Hope sohbetidir.

Sohbet görgü kuralları
Aşağıda, çevrimiçi olarak başkalarıyla sohbet ederken uyulması gereken kısa bir sohbet görgü kuralları listesi bulunmaktadır.

Gerçek hayatta biriyle konuşurken aynı şekilde davranın.
Sohbet argo kaçının.
Tüm kelimeleri doğru şekilde hecelemek ve doğru noktalama işaretlerini kullanmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.
Kimsenin mükemmel olmadığını, yazım hatalarının ve diğer hataların sohbette yaygın olduğunu unutmayın.
Bağırırken görünmesini sağladığından TÜM KAPSAMLARDA YAZMAYIN.
Diğer sohbet kullanıcılarına önce sormadan özel mesaj göndermeyin.
Sohbeti çalıştıranlar tarafından oluşturulan kurallara uyun.
Birden çok kişiyle ilk kez bir sohbete katılırken, başkasının konuşmasına girmeden önce konuşmayı birkaç dakika izleyin.
Sohbet güvenliği önerileri
Aşağıda, çevrimiçi sohbete katılırken izlemeniz gereken sohbet ve güvenlik önerilerinde güvende kalmak için önerilerimiz bulunmaktadır.

Asla soyadınızı, adresinizi, telefonunuzu, e-postanızı veya kişisel bilgilerinizi sohbet üzerinden vermeyin. Özellikle herkesin okuyabileceği bir sohbet ise. Kesinlikle gerekiyorsa, bir PM (özel mesaj) veya DM (doğrudan mesaj) gönderebilirsiniz.
Sohbet sırasında başkalarının dosyalarını asla kabul etmeyin.
Bilgisayarınızla ilgili yardım bulmak için sohbet ediyorsanız ve birisi bir sorunu gidermenize yardımcı olmak için bilgisayarınıza uzaktan bağlanmak istiyorsa, son derece dikkatli olun. Uzaktan bağlanmasına izin verirseniz, bilgisayarınızdaki herhangi bir bilgiye erişebileceğini, değiştirebileceğini, oluşturabileceğini veya yok edebileceğini anlayın.

Lafci.Net Sohbet